Które firmy pożyczkowe udzielają pożyczek ratalnych?

luty 14, 2023

Popularność pożyczek pozabankowych jest wysoka. Czasy, w których w obliczu nieoczekiwanego wydatku Polacy udawali się prosto do banku, dawno już minęły. Dziś mamy świadomość możliwości, jakie przed nami stoją i świadomie porównujemy oferty. Pożyczki ratalne można często zaciągnąć łatwiej niż kredyt w banku. Które firmy mają w swojej ofercie takie produkty?

 

Co to jest pożyczka ratalna?

Pożyczki ratalne to produkty oferowane w sektorze pozabankowym. Instytucja pożyczkowa udostępnia określoną kwotę, a pożyczkobiorca jest zobowiązany do jej spłaty w miesięcznych ratach razem z odsetkami i innymi opłatami, takimi jak np. prowizje.

 

To, ile można pożyczyć i na jak długo, zależy od oferty konkretnego podmiotu. Na wysokość udzielonego finansowania może również wpływać zdolność kredytowa wnioskodawcy. Im wyższe dochody i lepszą historię spłaty zobowiązań ma potencjalny klient, tym większa szansa, że firma pożyczkowa przyzna mu pożyczkę w żądanej kwocie.

 

Terminy spłaty rat są ustalane w harmonogramie spłaty. Środki z pożyczki ratalnej mogą być przeznaczone na dowolny cel, którego nie trzeba określać w treści umowy.

 

Pożyczka a kredyt – formalności

Na pierwszy rzut oka kredyt i pożyczka to podobne produkty. W praktyce jednak różnic jest sporo, w tym przede wszystkim w zakresie formalności.

 

Kredytów udziela tylko bank. Ten rodzaj produktu jest uregulowany nie tylko w kodeksie cywilnym i ustawie o kredycie konsumenckim, ale również w ustawie Prawo bankowe. Umowa kredytu jest zawsze odpłatna i wymaga bezwzględnie formy pisemnej umowy. Z tych powodów jego udzielenie wiąże się zazwyczaj z większą ilością formalności niż ma to miejsce w przypadku pożyczki.

 

Banki skrupulatnie weryfikują sytuację finansową potencjalnego kredytobiorcy. W zależności od wybranej oferty konieczne może okazać się chociażby przedstawienie zaświadczenia o zarobkach. Banki starają się jednak wychodzić naprzeciw swoim klientom. Coraz częściej oferują m.in. pożyczki gotówkowe, które niekiedy można zaciągnąć online.

 

W przypadku pożyczek ratalnych formalności są zazwyczaj ograniczone do minimum. Nie oznacza to, że wnioskodawca nie jest weryfikowany, ale zazwyczaj proces odbywa się szybko i nie wymaga przedstawienia licznych dokumentów. Dzięki temu skraca się czas uzyskania środków.

 

W jakich firmach można zaciągnąć pożyczkę ratalną?

Popularność pożyczek ratalnych sprawia, że na rynku można znaleźć wiele firm oferujących tego typu produkty. Oferty różnią się warunkami. Główne kryteria wyboru to najczęściej dostępna kwota finansowania, możliwy okres spłaty oraz RRSO. W niniejszym artykule przedstawiamy najpopularniejsze firmy, które w swojej ofercie mają pożyczki ratalne (stan na dzień 11.10.2022).

Provident

Provident w swojej ofercie ma pożyczki w kwocie od 500 do 20 000 złotych. RRSO różni się w zależności od wybranej ilości miesięcy, w ciągu których spłacane będzie zobowiązanie – dostępne opcje to 3, 6, 12, 18, 24, 36 lub 48 miesięcy. Jako mocne strony swojej oferty Provident wskazuje m.in. szansę otrzymania środków nawet tego samego dnia, możliwość załatwienia formalności online oraz istnienie aplikacji mobilnej do zarządzania pożyczką.

Smartney

Oferta Smartney wyróżnia się przede wszystkim maksymalną kwotą, o którą można wnioskować. To aż 60 000 tysięcy nawet na 96 miesięcy. Najniższa dostępna kwota pożyczki to 3000 złotych. Termin spłaty można ustawić od 6 miesięcy w górę. Pożyczkodawca oferuje również konsolidację innych, wcześniej zaciągniętych pożyczek. W Smartney procedura zaciągnięcia pożyczki odbywa się online i bez dokumentów.

SuperGrosz

W SuperGrosz do wyboru masz kwotę od 1000 do 15 000 złotych, którą możesz spłacać w okresie od 4 do 50 miesięcy. Za sprawność procesu udzielenia pożyczki odpowiadają 2 metody weryfikacji klienta. Możesz wybrać zarówno tradycyjny przelew weryfikacyjny w kwocie 1 zł (kwota zostanie później zwrócona), jak i skorzystać z systemu Kontomatik. W pierwszym przypadku – w zależności od sesji międzybankowych – proces może potrwać dłużej. Kontomatik umożliwia wydanie decyzji niezwłocznie. System wykorzystuje zaawansowane narzędzie szyfrujące.

AASA

Pożyczka w AASA jest przeznaczona dla osób w wielu od 20 do 80 lat, które mieszkają w Polsce i mają stały dochód. Udostępniana kwota to 5000 złotych na 36 miesięcy. Wypłata może być zrealizowana przelewem standardowym bądź natychmiastowym. Pożyczkobiorcy mogą również skorzystać z usług dodatkowych, takich jak chociażby pakiet medyczny czy wakacje od spłaty raty.

Wonga

Wonga daje możliwość wyboru kwoty pożyczki w przedziale od 200 do 20 000 złotych, które można spłacać w okresie od 30 dni do 48 miesięcy. Dla klientów w przypadku niektórych ofert przygotowano m.in. możliwość bezkosztowej przerwy w spłacie czy 7-dniowego odroczenia płatności raty. Koszt pożyczki zależy od oceny zdolności kredytowej i terminowego regulowania zobowiązań.

Eurocent

Oferta Eurocent daje możliwość ubiegania się o udzielenie pożyczki w kwocie od 2000 do 20 000 złotych na okres od 3 do 48 miesięcy. Pożyczkodawca nie wyklucza możliwości przyznania pożyczki osobom zadłużonym.

PROFI CREDIT

PROFI CREDIT pozwala wnioskować o pożyczkę w kwocie od 1000 do 25 000 złotych. Po pozostawieniu swoich danych możesz wypełnić wniosek o pożyczkę albo zaczekać na kontakt z doradcą.

TAKTO Finanse

W TAKTO Finanse możesz pożyczyć od 1000 do 10 000 złotych, które będziesz spłacać nawet w 40 ratach. Obsługa pożyczki jest dostępna w panelu klienta.

FINZMO

FINZMO daje możliwość wnioskowania o udzielenie pożyczki ratalnej w kwocie od 1500 do 60 000 złotych. Możesz spłacać je przez 48 miesięcy. FINZMO składa swoim klientom kilka ofert pożyczek, co zapewnia możliwość porównania warunków.

Ratado

W Ratado możesz pożyczyć od 500 do 150 000 złotych. Produkt jest dostępny dla osób od 20 do 80 roku życia, które mają stałe źródło dochodu, nie mają negatywnej historii kredytowej i są obywatelami RP. Spłacać pożyczkę możesz nawet przez 10 lat.

 

 

 

 

 

Starsze Posty >>